PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ PRO THERMOMIX ® TM 31

Prodloužení záruky o jeden rok

Nejvyšší kvalita a prvotřídní zákaznický servis jsou pro nás ve společnosti VORWERK  vždy na prvním místě. Chceme proto vás, naše zákazníky, informovat o preventivním opatření. 

Aktualizace: Oznámení z listopadu 2015

Při intenzivních pravidelných testech bezpečnosti vyšlo najevo, že u několika málo přístrojů nefunguje optimálně těsnící kroužek víka mixovací nádoby. Pokud se Thermomix TM31 používá při vysokých otáčkách, například při přípravě kaše, a víko se po mixování ihned nebo velmi rychle otevře, může za určitých okolností, v několika málo případech, dojít k úniku obsahu z mixovací nádoby. Toto může vést k opaření či popáleninám.  

Jakmile jsme problém zaznamenali, identifikovali jsme příslušné výrobní období (říjen 2012 – květen 2014) a požádali zákazníky, kterých se to teoreticky může týkat, aby si preventivně vyměnili těsnící kroužek.  Nyní se ukázalo, že problém mohl potenciálně postihnout i několik málo spotřebičů vyrobených později než v květnu 2014.

Abychom zajistili bezpečný provoz Thermomixu ® TM31, je nezbytně nutné všechny produkty, jejichž sériové číslo se pohybuje v rozmezí 124231XX - 143231XX, používat pouze se zeleným těsnícím kroužkem. Sériové číslo naleznete na identifikačním štítku umístěném zespodu na spotřebiči.

Jestliže sériové číslo vašeho spotřebiče spadá do výše uvedeného období, zašleme vám zdarma nový zelený těsnící kroužek. Obdržíte jej zcela automaticky, není tedy třeba, abyste podnikali jakékoli kroky. Svého poradce ani společnost Vorwerk v této záležitosti kontaktovat nemusíte.  

Aby se předešlo riziku případného opaření/popálení, postupujte při používání Thermomixu ® TM31 vždy podle následujících pokynů, a to až do okamžiku, kdy obdržíte nový zelený těsnící kroužek:

Nejprve nastavte vysoké otáčky (přesahující rychlost 4). Poté navolte rychlost 1 a nechte stále běžet v otáčkách.

Nechte volič rychlosti nastavený na stupni 1 po dobu 3 sekund.

Pak otočte volič rychlosti do pozice pro odemknutí víka a opatrně jej otevřete.

Budete-li se řídit výše uvedenými pokyny, můžete svůj Thermomix ® TM31 bezpečně používat.

Pokud se problém vašeho Thermomixu ® netýká, tj. pokud jste si svůj Thermomix ® TM31 zakoupili dříve než v říjnu 2012, víko mixovací nádoby by mělo fungovat správně. V takovém případě není nutné těsnící kroužek měnit. Nezapomínejte ovšem, že těsnící kroužek víka by se měl i tak vyměňovat každé dva roky, jak je uvedeno v návodu k použití.  

Prodloužení záruky

PRODLOUŽENÍ ZÁRUKY O JEDEN ROK

Společnost Vorwerk navíc prodloužila záruční lhůtu všech TM31* vyrobených po 42. kalendářním týdnu roku 2012 (tedy týdnu začínajícím 15. říjnem 2012) o jeden rok. To znamená, že všechny Thermomixy ® TM31 od sériového čísla 124231XX výše mají prodlouženou záruku. Abychom to zákazníkům maximálně usnadnili, zařídili jsme, že nemusíte vůbec nic dělat. Náš zákaznický servis bude automaticky vědět, na které spotřebiče se prodloužená záruka vztahuje. Dobrovolným poskytnutím této služby společnost Vorwerk dává jasně najevo, že důvěřuje kvalitě svých produktů. 

* Toto prodloužení záruky se vztahuje pouze na domácnosti.

Kontaktujte nás

Michele
Dobrý den, jmenuji se Michele. Jsem International Community Manager společnosti Vorwerk v divizi Thermomix. Máte-li dotazy týkající se problému s těsnícím kroužkem, neváhejte mne nebo členy mých týmů kontaktovat. Stačí napsat vaši otázku či vzkaz do níže uvedeného komunikačního okénka a my se vám co nejdříve ozveme.  

Údaje o vás

* = Povinné pole

Otázky a odpovědi

Do konce ledna 2016 plánujeme rozeslat zelené těsnící kroužky všem zákazníkům v České republice, kteří mají Thermomix ® TM31 vyrobený v období říjen 2012 - srpen 2014 (sériová čísla v rozmezí od 124231XX do 143231XX). Rádi bychom vás upozornili, že náš zákaznický servis není bohužel schopen vám sdělit přesné datum, kdy vám těsnící kroužek dodáme. Děkujeme za pochopení.   

  • Tento problém se týká pouze malého množství spotřebičů vyrobených mezi 42. kalendářním týdnem roku 2014 a 32. kalendářním týdnem roku 2014. 
  • Zda byl váš spotřebič vyroben v tomto období, zjistíte ze sériového čísla, které naleznete na štítku umístěném na jeho spodku. Spadá-li sériové číslo do rozmezí 124231XX až 143231XX, zašlete nám svou adresu. V rámci prevence od nás zdarma obdržíte nový těsnící kroužek víka. Pokud váš Thermomix nebyl vyroben ve výše uvedeném časovém období, mělo by víko fungovat správně.
  • Navíc vám prodloužíme záruku na spotřebič o další rok.* Není potřeba proto nic udělat. Náš zákaznický servis bude automaticky vědět, že se prodloužená záruka vztahuje na váš spotřebič.
* Toto prodloužení záruky se vztahuje pouze na domácnosti.

  • Zašlete nám prosím jméno a adresu kupujícího/nového uživatele. Preventivně od nás - samozřejmě zdarma - obdrží nový těsnící kroužek víka. 
  • Kupující/nový uživatel nás může případně kontaktovat i sám (jana.kralovic(at)vorwerk.cz). 

Tento problém se týká pouze malého množství spotřebičů vyrobených mezi 42. kalendářním týdnem roku 2014 a 32. kalendářním týdnem roku 2014.

Zda byl váš spotřebič vyroben v tomto období, zjistíte ze sériového čísla, které naleznete na štítku umístěném na jeho spodku. Spadá-li sériové číslo do rozmezí 124231XX až 143231XX, zašlete nám svou adresu. V rámci prevence od nás zdarma obdržíte nový těsnící kroužek víka.

Nahraďte laskavě stávající šedý těsnící kroužek novým zeleným. Starý šedý těsnící kroužek vyhoďte do běžného směsného odpadu. Pokud váš Thermomix nebyl vyroben ve výše uvedeném časovém období, mělo by víko fungovat správně.

Abychom to zákazníkům maximálně usnadnili, zařídili jsme, že nemusíte dělat vůbec nic. Náš zákaznický servis bude automaticky vědět, na které spotřebiče se prodloužená záruka vztahuje.